Ik ben Arbo Business Partner.
Ik werk nu 3 jaar bij Assist Verzuim.
Ik leg het altijd als volgt uit. Ik zorg ervoor dat de juiste mensen de juiste dingen op het juiste moment doen met als doel duurzame inzetbaarheid van werknemers. Voor 2 klanten doe ik dit samen met een aantal collega’s waarbij we allemaal het Casemanagement voor onze rekening nemen. Daarnaast trek ik de kar bij deze klanten voor overstijgende zaken. Hoe zorgen we ervoor dat we op een eenduidige manier werken, wat kunnen we van elkaar leren en welke mogelijke kansen voor Assist Verzuim doen zich voor bij de klant? Zeker voor grotere klanten is het fijn dat er een aanspreekpunt is om op organisatieniveau aandacht te hebben voor het verzuim en duurzame inzetbaarheid.
Als er ruimte is in mijn agenda, word ik ook gevraagd voor driegesprekken bij klanten.
Ik streef in mijn werk altijd naar verbetering maar dat kan ik niet alleen. Iedere situatie is anders en vraagt om een andere benadering. Binnen Assist Verzuim maar ook bij onze samenwerkingspartners zit veel expertise. Ik vind het leuk om elkaar op te zoeken en met elkaar te sparren om zo te komen tot de gewenste oplossing of richting. Contacten met collega’s van binnen en buiten Assist Verzuim zijn heel prettig en iedereen staat open om elkaar te helpen. Voor een generalist (ik weet van heel veel dingen een beetje) is dat erg prettig en zo leer ik bovendien elke dag weer iets nieuws.
Ik vind het leuk om een rol te spelen als er ‘gedoe’ is. Als gespreksleider bij driegesprekken vind ik het belangrijk dat iedereen zijn/haar zegje kan doen en dat er naar elkaar geluisterd wordt. Gedoe ontstaat vaak uit misverstanden en hoe eerder het uitgepraat wordt, hoe beter. Een gesprek wat duidelijkheid oplevert voor alle partijen, bezorgd bij mij een glimlach op mijn gezicht.
Wat mij intrinsiek drijft in mijn werk, ongeacht de casus, is mensen in beweging krijgen. Er zit bijna altijd een vraag achter een vraag. Daarachter zien te komen, samen een oplossing of richting bedenken en dit ook op (laten) pakken met elkaar. Daar krijg ik energie van!
Ik vind het erg verontrustend dat de cultuur in veel bedrijven ziekmakend is. Cultuur gaat over de werkrelaties die we met elkaar hebben; als collega’s met elkaar en als leidinggevende met de mensen waar leiding aan wordt gegeven. Wantrouwen, (voor)oordelen en verkeerde interpretaties zijn een voedingsbodem voor verzuim. Hoe anders zou het zijn als in de basis uitgegaan wordt van het goede van de mens tot het tegendeel zich bewezen heeft?
Een fijne werkomgeving en een gezonde aanspreekcultuur zou veel leed kunnen voorkomen en zou mijns inziens het aantal conflictdossiers aanzienlijk verminderen.
Ik ben goed met geld. In die zin dat ik er zo goed in ben, dat het wel eens is voorgekomen dat ik aan het einde van mijn geld nog een stukje maand overhad. Sinds kort woon ik samen met mijn lieve maatje en samen bewaken we nu de huishoudportemonnee. Een talent zal het nooit worden.
In ons werk zijn we nooit klaar en soms kan het best lastig zijn. Dat geldt voor de werknemers die we spreken maar ook voor de werkgevers die om onze raad vragen. Maar we kunnen wel het verschil maken, hoe klein dan ook. De ander onze onverdeelde aandacht geven is het grootste cadeau en geeft mij de meeste voldoening. Een luisterend oor, geen ongevraagd advies en de ander uitnodigen om zijn/haar verhaal te doen. Want iedereen verdient het om gezien en gehoord te worden!
There are no results matching your criteria. Please try again with different criteria.
Doe u voordeel met onze extra services, meldt u aan voor onze trainingen of sluit direct uw verzuimabonnement af.
Elk bedrijf is anders, en dat geldt ook voor de ondersteuning bij verzuim. Daarom bieden wij drie abonnementen aan – Basis, Uitgebreid en Compleet – zodat u altijd een pakket vindt dat bij uw bedrijf past.
Verzuimabonnement afsluiten